ATAmusic podcast

Jak jsem se rozhodl rozjet podcast

V minulém roce jsem po přečtení jedné knihy pro „volnonožce“ začal trávit hodně času poslechem podcastů. Podcast je zvuková obdoba psaného blogu, nebo obecněji spíš audio seriál. I když je tento formát publikování informací zejména na Západě již dost dlouho populární, u nás podcasty na dobu svého rozmachu stále čekají. Zjistil jsem, že podcast je skvělý společník v autě nebo při manuální práci. Často jsem ani nestíhal zapisovat zajímavé podněty, kterých mi poslech podcastů přináší opravdu hodně. Jeden z nich byl, že spustím jeden podcast sám. Od myšlenky k realizaci nevedla cesta krátká ani přímočará. Ale jak už to u mne bývá, jednou učiněné vnitřní rozhodnutí a moje trochu iracionální tvrdohlavost stojí za tím, že Vám ho teď můžu představit.

Co uslyšíte v ATAmusic podcastu

Protože jsem muzikant, který baží po zdokonalování sebe a svých aktivit, rozhodl jsem se postavit obsah podcastu na rozhovorech s pozoruhodnými lidmi z hudebního prostředí. Občas také zařadím mé vlastní postřehy z hudebního světa, hudební lekci nebo tip na sebezdokonalování. Můj seznam vytipovaných hostů už čítá skoro třicet jmen a mám taky několik nápadů na „sólo“ díly. Přesto však ocením, když mi dáte vědět, jaká témata a rozhovory by zajímaly vás.

Jak můžete podcast poslouchat

Možností poslechu je opravdu dost: webové stránky, hudební přehrávače, aplikace v mobilu nebo YouTube. Jednotlivé díly se také dají stáhnout pro offline poslech. Všechny možné způsobu poslechu jsou aktuálně uvedeny na stránce podcastu: www.atamusic.eu/podcast. Tam se také můžete zapsat pro odběr novinek a upozornění na nové díly Vám budu posílat emailem. A protože bez termínů nejsou výkony, rozhodl jsem se pro začátek přidávat nový díl každé 3 týdny.

První díly již zvěřejněny

Hlavním obsahem prvního dílu je můj článek „Hraješ? Tak poslouchej.„, ve druhém a třetím díle pak můžete slyšet rozhovory se dvěma slovenskými velikány (nejen hudebními) – Michalem Vavrem a Henrichem Novákem. Pokud se Vám bude podcast líbit, dejte to vědět lidem okolo vás a klidně i mně. Jeho příprava mě pak bude tak nějak víc bavit. A pokud budete z podcastu vyloženě nadšeni, můžete na jeho provoz třeba i přispět. Příjemný poslech!

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..