Výuka

JS
Hudební dílny
profilovka1-CB
ATAmusic online dílna
Publikace

Hudební dílny

Pod hlavičkou ATAmusic pořádáme v průběhu roku několik dílen:

  • Zlatohorská hudební horečka – výuka hry na kytaru, mandolínu, dobro a kontrabas
  • Jesenický Shuffle – výuka hry na housle a banjo
  • Bluegrass Wellness – spojení výuky prostřednictvím individuálních lekcí a skupinových přednášek s wellness aktivitami v krásném prostředí slovenských hor
  • Gillova vokální dílna – dílna zaměřená na techniku zpěvu, práci s hlasem, stavbu vokálů, sluchová cvičení
  • Jihočeská bluegrassová dílna – skupinové přednášky + individuální lekce pro všechny nástroje a pokročilosti.
  • Bluegrass Vegas – dílna zaměřená na práci v kapele, souhru nástrojů, rytmus, pódiovou prezentaci, práci s mikrofonem

Jako lektor učím také na dalších dílnách. Pro menší skupinku zájemců nebo kapelu je možné uspořádat také soukromou dílnu.

Dne 11. a 12. 8. 2019 u nás v Želivě proběhla dílna zaměřená na výuku BG nástrojů a souhru v kapele. Atmosféra byla parádní a odezvy od účastníků mluví v superlativech. Proběhly jak skupinové lekce tak i individuální sezení „jeden na jednoho“. Nevím, jak to Ondra dělá, ale mám pocit, že se u každého studenta „naladí“ na jeho tón a s ním pak komunikuje přesně na té úrovni, kterou je dotyčný schopen chápat. Poradí a navede na směr, kterým by se měl student ubírat. Ukáže, co a jak cvičit, aby došlo ke zlepšení co nejefektivněji a ideálně zábavnou formou. Tohle byla moje 4. dílna pod Ondrovým vedením a ty předchozí 3 mě tak nadchly, že jsem se rozhodl Ondru pozvat k nám a zapojit i kamarády, spoluhráče a lidi z mého okolí, kteří mají zájem se zdokonalit ve svém muzikantském umění. Musím říct, že to rozhodně nebyla chyba. Akce byla velice povedená, uvolněná a nabitá informacemi a pokud bude možnost, velice rád ji zopakuji. Stojí to za to…

Petr Němec, ČR – Účastník a organizátor dílny „BG Želiv“

 

Ondra did by now two private bluegrass workshops over a weekend with two bands in my home in Ehingen, South Germany. The preparation and realization of the courses were done very well. In advance, we arranged which songs and main points we want to work on. He sent us the workshop material beforehand so we had time to practise the stuff prior to the workshop. Because Ondra is so sympathetic and always so encouraging, we did the workshops in an constant jolly and relaxed mood. We especially worked on harmony singing, song arrangement and improvement of the bluegrass rhythm. In each point he was a brilliant teacher with a lot of great new ideas. He speaks perfect English and has a basic knowledge of the German language as well, so the communication was no problem at all. After those workshops we separated as friends and will certainly meet again on one of his concerts in the South of Germany or on a new workshop.

Engelbert Häbe, Ehingen, Germany

… Zvlášť bych vyzvedl velmi poctivou přípravu Ondry na kurz. Dal si opravdu záležet při tvorbě studijních materiálů, navíc má vrozený pedagogický talent, takže i teorie byla velmi dobře stravitelná. Také asi proto, že jsme se zabývali zcela konkrétními problémy, které souvisí s hraním country (zejména v oblasti harmonie) Největší přínos – hra pravou rukou, vlastní tvorba sólových pasáží.

Zdeněk Tejkl, ČR
účastník houslové dílny „Jesenický shuffle“


ATAmusic online hudební dílna

Místo, kde můžete získat a sdílet informace související s hrou na hudební nástroj a s hudbou obecně

Najdete zde:

ATAmusic online hudební dílna – web


Výukové publikace

Jsem autorem nebo spoluautorem následujících výukových publikací:

Ondra Kozák & Ralph Schut - Bluegrass & Country, Škola hry na akustickou kytaru pro mírně pokročilé (2016)

Ondra Kozák - Houslová sóla v českých bluegrassových a country hitech (2013)

Ondra Kozák - Sólová akustická kytara v českých bluegrassových a country hitech (2011)

Ondra Kozák & Ralph Schut - Bluegrass & Country, škola hry na akustickou kytaru pro začátečníky i pokročilejší (2008)