V kytarovém ráji

Na podzim roku 2017 jsem pořádal soukromý workshop pro dvě kapely v německém Ehingenu. Cestou zpět jsem se zastavil u mého kamaráda Ludvíka a ten mě seznámil se svým přítelem a spoluhráčem. Do jeho domu jsme dorazili v neděli večer, abych se podíval na jeho sbírku kytar. Ludvík o ní hrozně básnil, ale protože nejsem příliš velký fanatik do nástrojů ani vybavení (i když na toto se u nás doma názory trochu různí), prostě jsem se jen těšil, že si zabrnkám na pár dobrých nástrojů. Když jsme se ale dostali do místnosti s kytarami, byl jsem ohromen. Na stěnách viselo více než 40 předválečných nástrojů a také několik „nových“ kousků, ale hlavně všechny byly ve skvělém stavu a výborně se na ně hrálo. Tak jsem na ně tedy pár hodin brnkal…

Další den jsem se rozhodl natočit kytarovou desku. Vždy mě fascinovala sólová kytara hraná trsátkem, protože je mi obrovským posluchačským zážitkem i velkou hráčskou výzvou. Doufal jsem, že by snad můj nový kamarád mohl souhlasit, abych tu desku nahrál na jeho kytary – a on souhlasil! Skladby pro sólovou kytaru pro mě nejsou nepoznané téma – na stránce s videi a na mé první desce „Ataman“ jich najdete hned několik. Ale tenhle nový projekt bude vyžadovat hodně práce s výběrem a psaním materiálu, aranžováním pro sólovou kytaru, vlastním nahráváním, postprodukcí a dalšími činnostmi spojenými s vydáním desky. A především mě čeká mnoho hodin cvičení.

Učiněné veřejné prohlášení je mi vždy obrovskou motivací a proto píšu tento příspěvek. Jsem novým plánem tak nadšený, že už jsem dal dohromady i několik prvních nápadů. Tohle je jeden z nich: moje verze známé skladby z repertoáru Carter Family Wildwood Flower.

14 komentářů u „V kytarovém ráji“

 1. Ondro je z toho cítit že se ten žánr stal kusem tebe sama a tak si oprávněn to uchopit po svém posouvat to dál. Moc hezky se to poslouchá.
  díky.
  Milda Toman

  Odpovědět
 2. Great idea to record another solo album. I’m looking forward to hear more from your new project. And don´t forget to visit me, my family and friends when you are back in Germany again.

  Berti

  Odpovědět

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..