Jsem muzikant. Poznávám, tvořím a předávám.

 

Foto: Veronika Dvořáková

Foto: Veronika Dvořáková
Foto: Veronika Dvořáková

Můj první nástroj byly housle, na které jsem vrzal dřív, než jsem uměl psát. Během dětství mi učarovala akustická muzika, která by se dala zařadit do škatulky folk & country a postupně mě začaly zajímat další nástroje, zejména kytara, mandolína a basa. Stěžejními kapelami během dospívání mi byli Křeni a Petr Brandejs Band, kde jsem získával spoustu cenných zkušeností jako hráč, zpěvák a autor až do roku 2010. Od té doby vystupuji nebo jsem vystupoval s několika skupinami (New AliquotG-runs `n Roses, East-West, FragmentBrejle, Hanulík Brothers), rád vystupuji též sólově a v příležitostných sestavách a duech (více o mých hudebních projektech). V roce 2014 jsem vydal své první sólové album Ataman, v roce 2019 pak kytarovou desku Overtones – 12 Songs • 12 Vintage Guitars. Kromě toho jsem se podílel na více jak 20 studiových albech. V minulosti mě potěšilo několik hudebních ocenění, zejména 5x titul Kytarista roku v Anketě Bluegrassové asociace ČR a 4x ocenění pro evropskou kapelu roku v soutěži na francouzském festivalu La Roche Bluegrass Festival (Křeni 2009, Blackjack 2011, East-West 2013, G-runs ‘n Roses 2016). Ještě více mě ale těší možnost spolupracovat s celou řadou výborných hudebníků a také vystupovat po boku významných osobností hudební scény, kterými jsou např. Mike Marshall, Dan Crary, Tony Furtado, Beppe Gambetta, Dale Ann Bradley, Steve Gulley, Cia Cherryholmes, Mike Compton ad.

Účastníci dílny “Bluegrass Vegas”, 2016
Účastníci dílny “Bluegrass Vegas”, 2016

Od roku 2004 každoročně vyučuji na různých hudebních kurzech, např. bluegrassových dílnách Jindry Hylmara a Petra Brandejse (Malé Svatoňovice, Nový Jičín), BG workshopu v Hustopečích, na Dílně s Prasetem na Vysočině, BG dílně Nyiregyháza (Maďarsko) a dalších workshopech. V roce 2014 jsem založil online hudební dílnu ATAmusic, pod jejíž hlavičkou také organizuji během roku několik různě zaměřených dílen. S Ralphem Schutem jsme natočili 2 díly DVD školy na akustickou kytaru (Muzikus 2008, G+W 2016), u vydavatelství G+W vyšla také moje instruktážní DVD pro sólovou kytaru (2011) a housle (2013). Jako lektor jsem se zúčastnil mnoha festivalových workshopů, např. Risør BG Festival (Norsko), La Roche BG Festival (Francie), EWOB (Holandsko), Summergrass BG Festival (San Diego, CA, USA), OIBF (Guthrie, OK, USA), Zimný muzikantský kemp Kosodrevina (Slovensko) ad. Na festivalu Banjo Jamboree v Čáslavi organizuji pravidelně od roku 2007 workshopy na bluegrassové nástroje. Od roku 2018 připravuji ATAmusic podcast – audio seriál pro muzikanty.

knobs

Kromě aktivního vystupování a vyučování se zabývám natáčením a produkcí hudby v mém studiu, které slouží mým projektům i potřebám ostatních hudebníků, kapel, sborů atp. V nádherném kraji Jeseníků, kde bydlím, se věnuji své velké vášni – fotografování.

Pokud Vás zajímají mé aktivity a novinky z mého života, mrkněte na tuto aktualizovanou stránku o tom, co právě dělám, sledujte můj blog, facebook, či profily na dalších sociálních sítích (odkazy v patičce této stránky). Mé aktivity týkající se výuky shrnuji na této stránce a na webu ATAmusic online dílny, kde se můžete zapsat pro odběr novinek. Pokud byste měli zájem o spolupráci, mrkněte semnapište mi.

Ondra

Foto: Veronika Dvořáková

Díky za podporu:

Banjolit