Pocta Davidu Grierovi

Lidé jsou tvorové soutěživí, iracionální a subjektivní. A protože muzikanti jsou též lidé, jsou takoví i oni. Nemám rád hloupost a omezenost, tak se snažím přijímat novou hudbu s otevřenou myslí a v muzice nesoutěžit ani příliš nehodnotit, neb to není měřitelný sport. Proto se ode mě rozhodně nedozvíte, kdo nebo co je NEJLEPŠÍ (zpěvák, houslista, kapela, píseň, deska, …). Na druhou stranu kus iracionální subjektivity u mě určitě najdete, takže vám rád sdělím, kdo je můj nejoblíbenější kytarista. Je to David Grier.

Ondra Kozák & David Grier
Já & David Grier v zákulisí Jamboree ve Strakonicích, 2006

David Grier & Standa Štol – stavitel mé kytary, kterou používám na videu níže.Měl jsem to štěstí se s Davidem několikrát potkat, poprvé v roce 2006 ve Strakonicích, kde jsem s ním dělal rozhovor pro Bluegrassové listy (kdybyste ho někdo našel a naskenovaný mi ho poslal, velmi to ocením). Druhou příležitost jsem měl v roce 2011 v USA, kde jsme spolu i jamovali. Jeho hra je pro mě dlouhá léta velkou motivací a bezednou studnicí zajímavých nápadů na to, jak přistupovat k akustické kytaře. Jeho „Live At The Linda“ je rozhodně NEJLEPŠÍ deska, jakou může kytarista slyšet!!! (OK, nechal jsem se nachytat…). Nedávno jsem použil jeho vlastní zbraň proti němu samotnému a zaranžoval pro sólovou kytaru jeho dvě skladby z desky Lone Soldier: Engagement Waltz a Eye Of The Hurricane.
 

 

Pokud rádi hrajete na kytaru, mohl by vás zajímat sešit s tabulaturami k Davidově desce Lone Soldier. A pokud byste měli zájem o tabulaturu k mé aranži na tomhle videu, napište mi.

10 komentářů u „Pocta Davidu Grierovi“

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..