12. díl ATAmusic podcastu: rozhovor s Lee Bidgoodem

12. díl ATAmusic podcastu: rozhovor s Lee Bidgoodem

Lee Bidgood je pozoruhodná osobnost – Američan, který se rozhodl studovat fenomén bluegrassové hudby v Československu. Natočil o tom film Banjo Romantika a až do příštího jara bude u nás pobývat a věnovat další výzkumné činnosti a přednáškám. Ale taky koncertování, protože je to skvělý hráč na mandolínu, housle a kytaru a zpěvák. Měl jsem tu čest jej doprovázet na koncertě v Jablonci nad Nisou, po kterém jsem s ním natočil tenhle rozhovor.

 

 

Odkazy zmíněné v podcastu:
Ryan Cavanaugh: http://www.ryancavanaughbanjo.com/
Wes Corbett: http://www.wescorbett.com/
The Picky Fingers Banjo Podcast: https://www.banjopodcast.com/
Ondra Kozák – videa: http://ondrakozak.com/cs/video/
New Aliquot: http://newaliquot.com/
Kytary z Lubů u Chebu: https://schoenbach.webnode.cz/
Crowdfunding: https://cs.wikipedia.org/wiki/Crowdfunding
Ondra Kozák & Ralph Schut – Bit ‘n Pieces: http://bit.ly/ORbits
Lee Bidgood: https://www.leebidgood.net/
Steep Canyon Rangers: https://www.steepcanyon.com/
Bluegrass Vegas: http://www.atamusic.eu/bgv/
Suzukiho metoda: http://www.suzukimetoda.cz/
Lee Bidgood v 11 letech na Florida Folk Festivalu: https://www.floridamemory.com/items/show/240540
Skaggs and Rice deska: https://www.allmusic.com/album/skaggs-rice-mw0000202722
Old-time: https://cs.wikipedia.org/wiki/Old-time_music
Viola da gamba: https://cs.wikipedia.org/wiki/Viola_da_gamba
CoMando: https://www.mandolincafe.com/glossary/glossary_45.shtml
Robert Cantwell – Bluegrass Breakdown: https://books.google.cz/books/about/Bluegrass_Breakdown.html?id=gsDHolSxKuwC&source=kp_cover&redir_esc=y
Bluegrass na ETSU: https://www.etsu.edu/cas/das/bluegrass/
Banjo Romantika: http://www.banjoromantika.com/, https://www.facebook.com/BanjoRomantika
Bluegrass na Berklee College of Music – https://www.berklee.edu/courses/enrt-400
Adam Tanner – A State Of Grace: https://www.adamtannermusic.com/products/a-state-of-grace
ATAmusic podcast: http://www.atamusic.eu/podcast/

******
Všechny díly podcastu: http://atamusic.eu/podcast
ATAmusic podcast na YouTube: http://bit.ly/atamusicpodcastYT
******
Líbí se vám podcast? Zvažte dobrovolný příspěvek na jeho přípravu a provoz. Díky! http://www.paypal.me/atamusic

  186x

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.